אורך חיים נכון

שינה – טיפים חשובים שחשוב לדעת

שינה

לפני המצאת החשמל ישנו בממוצע 10 שעות ומאז הממוצע ירד ל-7. קודם כל יש הבדלים בצרכים הפזיולוגים של כל אחד מאיתנו וכמובן שלא מומלץ לישון יותר מדי אך עלינו להעלות את מיקום השינה בסדר העדיפויות שלנו. כשאנו ישנים אנחנו בונים מערכת חיסונית. יכולת עמידות, חסינות אנחנו הופכים ליותר פרודוקטיביים ויש לנו הספק גדול יותר. משתלם גם ברמת ההנאה וגם ברמת התפוקה. כמו כן רמות האנרגיה עולות. אצל רוב האנשים כאשר אנו לא ישנים מספיק אנחנו עולים במשקל. שינה מספיקה תוביל לשליטה טובה יותר בגפיים שלנו. הכישורים המוטוריים תלויים בשינה. הפונקציות הקוגנטיביות נפגעות- הזיכרון בעיקר. רמות הלחץ והחרדה עולות.

תינוק שחווה חוסר שינה יבכה אך אנחנו לא. אנחנו גם לא נותנים לעצמנו את האפשרות להיות אנושי ומצד שני חווים את הפגיעה של חוסר השינה.

דיכאון קשור בשינה וחלומות הם סוג של מרפא. חלומות בחצי הראשון של הלילה הם יותר שליליים מהחלומות בחצי השני בשל עיבוד הנתונים מאותו היום. במהלך הלילה הפצע מתרפא ואז בשלב השני אנחנו עוברים לחלומות טובים יותר. אם איננו ישנים לילה שלם אנחנו לא נותנים למרפא הטבעי לעשות את שלו.

שינה - טיפים

# לישון 8 שעות בממוצע בלילה ועדיף להתעורר באופן טבעי- יקיצה טבעית. מחקרים מראים שחלונות פתוחים שמכניסים את אור השמש מובילים להתעוררות טובה יותר ומאפשרים לזכור את החלומות טוב יותר. דוגמא בלינק.

# תנומות- עוזרות לתפקוד יותר גבוה ברמה הרגשית וגם הקוגנטיביות.

# פעילות גופנית ואוכל- אחת הסיבות לעלייה באינסומניה היא שאנשים פחות פעילים פיסית. אם לא נאכל מספיק/אם נאכל יותר מדי נתקשה להירדם.

# הרשות להיות אנושי- לקבל את זה שקשה לישון לא לנסות לחשוב על זה-פילים ורודים. לא להילחם.

# להסתכל על העליות והירידות הטבעיות, על הקצב הטבעי הפנימי שלנו. מתי נוח לנו לישון?

אנחנו בפייסבוק