אכילה, דיאטה ועוד

גיינרים, למה צריך אותם?

SONY DSC

למה צריך גיינרים

כשבשיחה עולה הנושא על גיינרים, אנשים מבינים שזהו בעצם משקה לעלייה במשקל. לפעמים הנושא אינו מובן כשרוב האנשים מתעסקים בשיטות איך דווקא להוריד במשקל ולא לעלותו. אך גיינרים הנם פועלים בצורה אחרת ומיועדים לאנשים מסויימים. השם גיינר הוא בשפה הלועזית ובתרגום חופשי לעברית הוא 'צבירה' או 'צובר'.
הגיינר הוא האבקה היכולה להינמס במשקאות פעולת בעיקר לספורטאים או לאנשים הרוצים לצבור מסת שריר חזקה, בריאה ורחבה בזמן קצר וללא תוספות של אחוזי שומן. הגיינר מורכב מפחמימות שונות המספקים את האיכות והבריאות של הגוף וכל מה שצריך בשביל לבנות מסת שריר מעוצבת.
מאפייניו של הגיינר
הגיינר מגיעה בדרך כלל בשקיות גדולות המכילות את אבקת החלבון. הוראות השימוש הם להתאמה של כל גוף בנפרד ומסת השריר הקיימת. במנה יומית של הגיינר המכילה שלוש כפות יש מספר אחוזים לבניית מסת השריר: 43 וחצי גרם של חלבון מרוכז וחלבון מי גבינה שהנו חלבון המורכב גם מחומצות אמינו ובריא ביותר לגוף, סוכרים כמו סוכרוז, מלטודסקטין, פרוקטוז וטקסטורזה, גלוטמין, חומצת אמינו והמספר הקלוריות בשלושת הכפות הם בערך כ-1050-200. האבקה היא בעצם שילוב של פחמימות, מכילה אנזימי עיכול העוזרות ומשפרות את תהליכי מערכת העיכול, מכילה סוגים שונים רבים של מינרלים וויטמינים, אינו מכיל גלוטן כלל, חומצות אמינו מסוג BCAA וחלבונים שונים רבים כמו חלבון מי גבינה, חלבון מרוכז, חלבוני ביצים, חלבון קזאין מיסרלי ועוד.
יתרונות הגיינר – למה צריך לעלות במשקל?
כשספורטאים נמצאים במצב בו למרות השעות הרבות בהם הם מתאמנים, למרות השעות הארוכות בהם מבלים בחדרי הכושר, אוכלים תזונה נכונה ומתאימה ושומרים על גוף בריא, לא פעם ולא פעמיים קרה שהגוף אינו מגיב, אינו מפתח את השרירים הרצויים ונשאר מקובע במקומו למרות כל העבודה עליו. הגיינר מכיל פחמימות וחלבונים רבים אשר יכולים לגרום לתוצאות טובות בזמן האימון או אחרי. בכל אימון הגוף שורף פחמימות רבות אך את פחמימות אלו צריכים להחזיק בצורה כלשהי והגיינר מספק זאת. יתרון נוסף של הגיינר הוא שיש באמצעותו להתאוששות קלה ומהירה יותר לאחר האימון. בשל החלבונים הנמצאים באבקות הגיינרים, מסת השריר גודלת, מתחזקת, נוצר שיקום ברקמות וכמובן בהתפתחות של הורמון הגדילה העיקרי בגוף המתקשר למסת השריר ונותן זאת באמצעות הפרשה של אינסולין והורמון GH בעת פעולת הפחמימות והחלבונים המצויים בגיינר. לעלות במשקל יכולה להיות פתרון מושלם לספורטאים רבים הנמצאים במצב של הגוף שאינו מגיב או לתוצאות מהירות, מורגשות ומחוזקות

אנחנו בפייסבוק