בריאות הגוף

אקנה

פצעי בגרות, או אקנה בעגה המקצועית, נקראים גם חטטת ונגרמים עקב סתימה של נקבוביות עור. סתימה זו מונעת משומני העור לצאת ולכך נוסף לעיתים זיהום עורי. אנחנו מייצרים באופן טבעי חומרים שמנוניים (חלב) המופרש דרך בלוטות תת עוריות אל השכבה החיצונית של העור. חומר זה מגן על העור מפני יובש וגורמים חיצוניים העלולים להזיק לו. חלב שמופרש בצורה לא תקינה כתוצאה מהגורמים עליהם נדבר בהמשך, מתקשה וחוסם את הבלוטה. זה מה שגורם לנפיחות, אדמומיות או דלקת.

אקנה נפוץ בעיקר בגיל ההתבגרות, אך לעיתים ישנם גם מבוגרים יותר העלולים לסבול מבעיה זו. בכל מקרה, אל ייאוש, מעבר לטיפולים הקונבנציונאליים לבעיה מטרידה זו, ישנו מגוון רחב של תרופות סבתא לאקנה.

תרופות לאקנה: הגורמים

הגורמים ל- אקנה הם רבים ועדיין לא ברור מדוע חלק מהאנשים סובלים ממנה וחלקם לא. עם זאת, הסיבות והגורמים די ברורים לאנשי הרפואה. אקנה בדרך כלל נגרמת כתוצאה מחוסר איזון הורמונאלי, סטרס, פעולת יתר של בלוטות חלב, תזונה לקויה הכוללת בעיקר שומן רווי, סוכרים, מוצרי חלב שמנים בצורה מוגזמת, שוקולד ומוצרי מזון המורכבים מפחמימות פשוטות וריקניות בעיקר. לכן, לפני שמדברים על תרופות סבתא לאקנה, יש להימנע מגורמים תזונתיים קלוקלים. יש לסור מרע ואח"כ לעשות טוב.

מה כדאי כן לאכול ?

תרופות סבתא לאקנה אינן מסתכמות דווקא בשמנים, או צמחים מסוימים, למרות שגם להם הסגולות אותם נציין בהמשך. לעיתים הפתרון טמון בתזונה היומיומית המשפיעה על כל המערכות, כולל העור. ניתן לומר בוודאות כי מי שנצמד לאוכל פשוט ובסיסי שאין בו מזון מעובד וחומרים משמרים ומאמץ ארוחות הכוללות ירקות ירוקים וכתומים המכילים בטא קרוטן המסייע לרפא את העור, בדרך לריפוי מאקנה. ירקות אלה, כמו בטטה, גזר, דלעת, דלורית וכדומה, יעילים יותר כשהם חיים או באידוי. זאת כדי לשמור על הסיבים התזונתיים שלהם.

אילו עוד תרופות סבתא לאקנה חבויות לנו במזון? ובכן, זרעי פשתה טחונים עמוסים בסיבים תזונתיים ויש לצרוך אותם עם הרבה מים. אגוזי מלך, שקדים וגרעיני דלעת הם מקור נהדר לוויטמין E ולחומצות שומן השומרים על בריאות העור. שעועית יבשה, אפונה, קינואה, דגים, כל אלה הם מקורות נהדרים לחלבון. וכמובן שתייה של מים מרובים במהלך היום.

צמחי מרפא

תרופות סבתא לאקנה נשענות על מסורת ארוכת שנים של צמחי מרפא המסייעים לנתמודד עם הבעיה. בין הצמחים המסוגלים לרפא אקנה:

  • שיח אברהם. מאזן הורמונאלי ומסייע בהפחתת אקנה. יעיל לנשים וגברים. יש קחת בהתייעצות עם מרפא מוסך בצמחי מרפא, או לרכוש בחנות טבע ולהתייעץ לגבי מינון.
  • שורש לאפה. ניתן לשתות בחליטה או בטינקטורה. מדובר במטהר דם מצוין והוא גם תורם לאיזון הורמונאלי.

תרופות סבתא לאקנה: שמנים מרפאים

שמנים ארומתרפיים הידועים בסגולותיהם לטיפול באקנה הם : רוזווד, לבנדר, סנדלווד, עץ התה, נרולי וגם ילנג. יש לשים אותם בקרם בסיס . את שמען עץ התה ניתן לשים ישירות על האזור הנגוע.

About the author

eewerr2134ffef

אנחנו בפייסבוק