בריאות הגוף

אלרגיה

תגובת אלרגיה מתרחשת כאשר מערכת החיסון מזהה בטעות חומרים בלתי רעילים, כמו צמחים, דשא, אבקנים, או מזונות מסוגים שונים כפולשים או מזיקים. מערכת החיסון מגיבה לאיומים אלה, הנקראים אלרגנים, או אלרגיה, על ידי שחרור חומרים הנקראים היסטמינים. ההיסטמין גורם למספר תופעות בגוף, ביניהם כל אלה המוכרים לנו בהתקף אלרגיה: גודש באף, נזלת לבנה, פריחה, ליחה מוגברת, כאבי ראש, ועוד.

באופן כלי אלרגיה היא מעין אזעקת שווא המתבטאת בתגובת יתר של הגוף לחומרים שלמעשה אינם מזיקים. עדיין לא ברור מדוע אנשים מסוימים מגיבים לחומרים מסוימים, ואחרים לא, אך בכל מקרה, ישנם מספר פתרונות המסייעים לנו להתמודד עם אלרגיה. בשורות אלה נדבר על תרופות סבתא לאלרגיה.

תרופות סבתא לאלרגיה: מה כדאי ומה לא לאכול.

הימנעות ממזונות מסוימים יכולה לפתור את רוב בעיות האלרגיה לסוגיה. אם תמעיטו במוצרי חלב פרה לסוגיהם, מזון מטוגן, מזון מעובד, קמח לבן ובכלל פחמימות מזוקקות, שוקולד, ביצים, בוטנים (במבה זה גם בוטנים), פתרתם את רוב הבעיה. תגובת מערכת החיסון מכבידה על מערכת העיכול לכן יש להפחית מעליה עומס ככל הניתן.

מומלץ לבצע ניקוי הגוף מרעלים המושתת על שלושה ימים בבסיסם תשתו מיצי ירקות, תאכלו אורז מלא, תשתו הרבה מים ותחדלו לגמרי מהמזונות אותם ציינו קודם. יש לבצע ניקוי זה בליווי והדרכת נטורופת.Woman, Blow, Blowing, Nose, Hand Chief, Grey, Blond

 

תרופות ביתיות לטיפול באלרגיה

ברפואה המסורתית, או מה שאנו מכנים תרופות סבתא לאלרגיה, ניתן לטפל בסימפטומים המוכרים לאלרגיה בדרכים יעילות. הכלי העיקרי ב תרופות סבתא לאלרגיה ובכלל הוא צמחי מרפא.

עירית גדולה: צמח המסייע בהקלת הגירוד הנובע מ אלרגיה. לטיפול בגירוי עורי כזה, יש לבשל את עלי ושורשי העירית בסיר על אש נמוכה ואת המשרה שמים על המקום הנגוע. אם מדברים על תרופות סבתא לאלרגיה, הרי שזוהי אחת הבדוקות שבהן. יש לשטוף מהגוף רק אחרי יממה באמצעות מים פושרים. בהמשך יש למרוח את המקום בשמן זית למשך כשבוע.

תרופה נוספת לאלרגיה היא החילבה שמקלה משמעותית על הסימפטומים של קדחת השחת. יש להשרות את זרעי החילבה במים לכסות כעשר דקות. וכמובן לשתות כוס אחת ביום למשך שלושה- ארבעה ימים.

צמחי מרפא נוספים המסייעים בהקלה על גירויים הנובעים מ אלרגיה הם שוש קרח, והדס, סרפד ועלקלוק. אלה יעילים בטיפול בגירוי, אדמומיות וגירוי בעיניים.

עם זאת, כשאנו מדברים על תרופות סבתא לאלרגיה ורוצים לטפל בשורש הבעיה, כלומר מניעתה של אלרגיה, יש צמחים יעילים יותר. ביניהם, הקערורית הסינית (scutelaria baic), והאסטרגלוס.

צמחים אלה לטיפול באלרגיה ניתן לשתות בחליטה, אך עדיף במיצוי אלכוהולי – טינקטורה הנרקחת על ידי מעבדה מוסמכת. כאלה ניתן למצוא בבתי הטבע השונים.

כדי להימנע מאלרגיה, יש לחזק את מערכת החיסון. נעשה זאת באמצעות תוספי תזונה כמו ויטמין c ואבץ. אני קורא להם תרופות סבתא של העידן החדש.

About the author

eewerr2134ffef

אנחנו בפייסבוק