בריאות הגוף

אסטמה

אסטמה- מה זה בעצם?

אסטמה היא מחלה חמורה הפוגעת במערכת הנשימה ומותירה את הסובלים ממנה קצרי נשימה. חולי אסטמה סובלים בין היתר ממספר בעיות כמו כיווץ שרירי הסמפונות, התנפחות של הציפוי הרירי וייצור מוגבר של ליחה, שחולה בעל נטייה ללקות ב אסטמה נחשף לגורמים מעוררים כמו חומרים מגרים מהסביבה, אלרגנים, כמובן מאמץ רב, התקף חרדה וכדומה, הדלקת בדרכי הנשימה מחריפה ומקשה אף יותר על הנשימה- התוצאה היא התקף אסטמה. במקרים קשים, מי שלא מקבל סיוע בעת התקף אסטמה עלול להגיע לחנק ואובדן הכרה.

בעשר השנים האחרונות עלה מספר חולי האסטמה בעולם המערבי בשליש ביחס לעשורים הקודמים. ככל הנראה, אורח החיים המערבי, בעיקר זיהום האוויר, התזונה הלקויה והמתח הנפש המשלב אורח חיים זה גורמים בין היתר לדלקת וייצור עודפי ליחה היוצרים תקיעות (סטגנציה) במערכת הנשימה. אסטמה שכיחה ביותר בקרב ילדים.

אם מדברים על תרופות סבתא לאסטמה, הרי שגם כאן ניתן לפרוט את זה במונחים מתקדמים: תזונה נכונה, פעילות גופנית מבוקרת ומושגחת, ומגוון טיפולים טבעיים יכולים להקל מאוד על חולי אסטמה עד כדי ריפוי מלא. עם זאת, אם אתם סובלים מאסטמה קשה העלולה לסכן חיים יש להיות מטופלים ומלווים על ידי רופא מומחה.

תרופות אלטרנטיביות לאסטמה: מה הם הסימפטומים למחלה ?

ראשית, אסטמה מאובחנת על ידי רופא. אנו מתחילים לחשוד במחלה כשאנו מגלים סימנים כמו קשיי נשימה, מעין צפצופים במערכת הנשימה, שיעול, התכווצות בית החזה, הפרעות בשינה כתוצאה מקשיי נשימה, הגברת קצב פעילות הלב, זרימה מוגברת של ליחה ועוד.

הסיבות המרכזיות ל אסטמה הר, כפי שציינו, אלרגיות לגורמי סביבה או רגישות למזון מסוים, זיהום אוויר ורעלים במזון, זיהום חיידקי או נגיפי, אוויר קר, מאמץ גופני מוגזם, סטרס ואפילו חוסר איזון הורמונאלי. לכן, לפני שמדברים על תרופות סבתא לאסטמה, יש להרחיק גורמים מסוכנים אלה ולהימנע מהם. סור מרע ואחר כך עשה טוב.

דוגמא לסיגריות אסטמה – או בדיחה לא מוצלחת

Cigarettes, Kelloggs, Tin, Graphic, Rust, Asthma

צמחי מרפא

תרופות אלט' לאסטמה עושות שימוש בעיקר בצמחי מרפא מסורתיים. בין צמחי המרפא המסוגלים להקל ולטפל ב אסטמה:

  • אסטרגלוס. צמח זה ידוע כמחזק ריאות ומסוגל למנוע דלקות במערכת הנשימה העלולות לגרות לאסטמה. אם יש לכם חום לא ליטול את הצמח. האסטרגלוס ידוע גם כצמח אדפטוגן- כלומר מחשק כללי בעיקר של מערכת העצבים ומערכת החיסון. עדיף לקחת בטינקטורה (מיצוי אלכוהולי) ניתן להשיג בבתי הטבע.
  • ג'ינקו בילובה. צמח זה שמקורו במזרח, ידוע כבעל השפעה נוגדת דלקת ונוגדת חמצון של הריאות. מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות הראו כי צמח זה מקל מאוד על תסמיני אסטמה.
  • ג'ינסנג קוריאני. מחזק אף הוא את כלל המערכות בגוף.
  • חוטמית רפואית.
  • שוש קרח.
  • תימוס.

ישנם צמחי מרפא נוספים ואף שמנים ארומטיים לשימוש חיצוני כמו אקליפטוס, תימוס, ברוש, אורן וכדומה שמקלים על מערכת הנשימה. מדובר אומנם ב תרופות סבתא לאסטמה, אך מומלץ להתייעץ עם הרבליסטים (מרפאים בצמחים) כדי שיתאימו לכם את הפורמולה המתאימה ביותר למצבכם ולרקע הרפואי שלכם.

 

דוגמא להתקפת אסטמה:

About the author

eewerr2134ffef

אנחנו בפייסבוק