בריאות הגוף

הרפס

הרפס – לא סתם פצע

אנשים רבים מבלבלים בין סתם פצעי קור שכיחים באזור השפתיים לבין וירוס ההרפס התוקף אותם. וירוס זה, הוא בעצם מחלה נגיפית אשר בד"כ מתבטאת בשלפוחיות ופצעונים בצידי השפתיים או באברי המין, והוא למעשה רק אחד מבין משפחה שלמה של וירוסי הרפס.

כמו בכל בעיה בחיים הרי שידיעת הסיבה לבעיה היא כבר 50% מהפתרון. יחד עם זאת, גם לאחר שאנו יודעים עם מה אנו מתמודדים עלינו לבחור בדרך הטיפול הטובה ביותר מבחינתנו. אם הייתם יודעים כי הפצעונים האלו שתקפו אתכם הם וירוס, וודאי הייתם פונים לרופא המשפחה לקבלת טיפול תרופתי מסורתי כזה או אחר. אולם, מסתבר כי ישנן לא מעט תרופות סבתא לטיפול בהרפס שעשויות להיות יעילות לא פחות מהרפואה הקונבנציונאלית.

יתרה מכך, לילדים למשל כלל אין טיפול תרופתי פרט לטיפול תומך שכולל בחובו הורדת חום במידה וישנו, שתייה מרובה עם דבש ומשחות שפתיים שונות כגון משחת פרופוליס. כמו"כ, אנטיביוטיקה איננה יעיעה עבור טיפול בווירוס כלל וכלל, ולפיכך שימוש בה אינו רלבנטי בכלל לעניין זה.

הרפס – תרופות אלטרנטיביות : מה עושים

אז מה עושים? כמו בהרבה מקרים אחרים שבהם טיפולים קונבנציונאליים אינם נותנים מענה שלם, ניתן לשקול במקרה זה לפנות לכיוון של תרופות סבתא הידועות והישנות, אשר תאמינו או לא עדיין פופולאריות במידה לא מעטה.

תרופות סבתא שונות מציעות לסובלים מהוירוס המתסכל מגוון של אפשרויות טיפול, הכולל בין השאר משחות, תרסיסים, קומפרסים וטכניקות שונות כגון:

  • לצורך הרגעת הגירוי ניתן לעשות שימוש במשחה טבעונית בשם הלפ-S, המורכבת בין השאר מקמומיל ומפרופוליס.
  • במידה ואינכם חובבי משחות תוכלו לפנות לתרסיס בשם SOREND ובו תמצית מועילה של חרובים וצמחי מרפא נוספים המקלים בעת התפרצות הוירוס האלים.
  • במידה והינכם מאוהבי הטחינה – תוכלו למרוח מעט טחינה עם דבש על הפצעים ואם לא תרגישו שיפור מומלץ להרתיח קפה שחור, לסננו עם פד גזה ואת גרגירי הקפה שסוננו לשים על צמר גפן ולהניח על הפצעונים בעדינות.
  • בנוסף, ניתן לעשות גם שימוש בקקטוס האלוורה ע"י קילופו,חיתוכו והצמדתו על הפצעונים. בין השאר מומלץ גם ליצור קופרסים נוספים כגון שימוש בצמר גפן טבול בתה העשוי מעלי מליסה מס', והצמדתו על הפצעים כמה פעמים במהלך היום.

לסיכום, כמו בכל דבר, רצוי לפתוח את הראש ולחשוב לעיתים קצת מחוץ לקופסא גם בתחום הטיפול בוירוס ההרפס באמצעות בחינת השימוש בטיפולים המשלימים אשר תרופות הסבתא ושאר מיני הטיפולים הטבעוניים שמסביבנו מציעים לנו.

צוין, כי רובנו נדבקנו בגילאי הגן והילדות לפחות בוירוס אחד ממשפחת הרפס, והוא נותר לנצח חבוי בתוך גופנו עד להתפרצות מחודשת. הוירוסים לא מזוהים ע"י מערכת החיסון ולא מושמדים, ומתפרצים בעקבות מחלה כללית אחרת, חשיפה לשמש, דיאטה חריפה, תקופות סטרס ועוד. מכאן הכינוי "אופורטוניסטיים", דהיינו מנצלי הזדמנויות.

יש אנשים שסובלים יותר מהתפרצויות חוזרות ונשנות של וירוסי הרפס, ויש כאלה שפחות. חשוב לזכור כי אלו וירוסים מדבקים מאוד, בעיקר לילדים ופעוטות. כמו כן חשוב לזכור כי נשים בהריון צריכות להיזהר במיוחד מהידבקות, למשל בעקבות מגע עם הפרשות ילדים, כיוון שבמקרים נדירים ייתכן נזק להריון.

סימני הרפס:

About the author

eewerr2134ffef

אנחנו בפייסבוק