בריאות כללי

כינים

מכת כינים

המכה השלישית- כינים

כינים כבר נזכרו אומנם כאחת ממכות מצרים שניחתו על המצרים, אבל מתבבר שמכה זו לא נותרה נחלת העבר ואף עברה צד, וכיום אינה נמצאת רק אצל האויב. כינים היא אחת הבעיות היותר קשות להתמודדות על ידי הורים מתוסכלים, בעיקר כאלה שרק עכשיו החלו לשלוח את הילדים לגן – שם נדבקים רובם בכינים.

כינים גורמות לגירוד עז והן מתרבות ועוברות מראש לראש במהירות רבה. ישנן אומנם תרופות רבות למניעה וטיפול בכינים, אך לאחרונה מגלות כינים אלה עמידות רבה כמעט לכל סוגי התכשירים. גם התכשירים היעילים נגד כינים אינם בריאים לקרקפת כלל וכלל כיוון שמבוססים על כימיקאלים שעלולים לחדור לדם ולגרום מחלות לא פשוטות לריפוי. כיום יש מבחר גדול של פתרונות טבעיים, מה שאנו מכנים תרופות סבתא לטיפול בכינים, אך בטרם נדבר על כך, הבה נבין מה הם כינים.

מהן כינים ?

כינת הראש – פדיקולוזיס, היא סוג של טפיל שנצמד לשיער ולבגד. בשלב זחילת הכינה היא ניזונה מדמו של האדם, מה שגורם לגירוד החזק. כינים נמצאות לרוב בקרקפת, אך במקרים נדירים יותר ישנן כינים הנצמדות לשיער גוף. כינים נוטות לנדוד בקלות יתרה מראש לראש בעיקר בגני הילדים ובבתי הספר. ממש כמו נמלה, גם לכינה יש צבת בפה, באמצעותו היא שואבת את הדם.

אורך חיי הכינה ארבעה שבועות אך היא דואגת להמשיך את השושלת ומטילה ביצים על הראש. אלה נדבקות לקרקפת וחלקן בוקעות.

התכשירים הקונבנציונאליים

העולם המערבי מנסה להתמודד עם כינים ופיתח מספר פתרונות, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. מסרק כינים הוא אחד הפתרונות היעילים יותר. כיום יש גם מייבש כינים ופתרונות כימיים שונים.

ברם, אנחנו רוצים לילדינו את הפתרונות הטבעיים והזמינים ביותר נגד כינים, כאלה שגם לא יעלו לנו ממון רב ולא יסכנו את בריאות הילד, ועל הדרך ישמידו את הכינים.

תרופות אלטרנטיביות נגד כינים

  • רוזמרין. מרתיחים מים, ומשרים בפנים 6-7 ענפי רוזמרין מלאים בעלים בשרניים. רוזמרין נמצא היום בכל גינה כמעט. מסננים, נותנים להפשיר ואז חופפים את הראש בחליטה ומשהים כשעה על הקרקפת. ניתן לערב בחליטה 3-4 טיפות של שמן רוזמרין. תרופות סבתא לכינים זה רוזמרין.
  • שמן נים. ניתן להשיג בכל בתי הטבע שמן מסוג נים הנחשב לאחת מתרופות הסבתא היעילות לטיפול בכינים. מושחים את השיער בשמן נים, משהים כרבע שעה, חופפים בשמפו אורגאני עדין ומברישים את השיער. ניתן גם לחלוט עלים של נים ולחפוף עם החליטה.
  • מיונז ולימון. אחרי הברשת השיער יש למרוח אותו במיונז ולהוסיף על זה את מיץ הלימון. משהים כשבע דקות, וחופפים בשמפו עדין. ניתן להשתמש גם בחומץ תפוחים.
  • צמחי מרפא דוחי כינים. כאן העבודה היא באמצעות ריח שכינים פשוט לא אוהבות ואנחנו כן. צמחי מרפא תמיד היוו תרופות סבתא נהדרות. כך שימוש ברוזמרין, אקליפטוס, לבנדר, גרניום, ונפית החתולים בחליטה וחפיפת הראש מספר פעמים ביום, ולאחר מכן מסרק סמיך וחפיפה, יעשו את העבודה.

אז מנחם הורוביץ יצא לבדוק מה עושים נגד כינים:

About the author

eewerr2134ffef

אנחנו בפייסבוק