הריון

מחשבון הריון

מזל טוב על הריונך! השאלה הגדולה עכשיו היא מתי יצא התינוק שלך לעולם???

המחשבון שלנו יכול לתת לך הערכה טובה מאוד לכך. כל מה שעליך לעשות הוא להכניס את התאריך בו התחיל המחזור האחרון שלך:

 

איך מחשבון הריון עובד?

רוב ההריונות נמשכים כ -40 שבועות (או 38 שבועות מההשתרשות), ולכן הדרך הטובה ביותר להעריך את תאריך הלידה המשוער הוא לספור 40 שבועות מתחילת הווסת האחרונה שלך. כך הרופא שלך בעצם מעריך את תאריך המשוער שלך – וזה יכול להיות די מדוייק.  אבל זכרי: קיימת סטייה של שבוע או שבועיים לפני או אחרי.

 

שאלות נפוצות על מחשבון הריון

 1. כיצד מחושב תאריך ההריון שלי?

המונח הרפואי " תאריך הלידה המשוער " או  המועד המשוער של הלידה – שאותו רופא הנשים שלך שלך נותן לך כהערכה מושכלת בלבד. אם אין לך גישה למחשבון הריון, אזי תאריך הלידה המשוער שלך בדרך כלל מחושב כך: מחסירים שלושה חודשים מהיום הראשון של המחזור האחרון שלך (LMP), ולאחר מכן מוסיפים שבעה ימים – וזה תאריך הלידה המשוער שלך בשנה שלאחר מכן .J לדוגמה, נניח המחזור האחרון שלך התחיל  ב -11 לאפריל, פשוט תספרי שלושה חודשים אחורה עד ינואר, ולאחר מכן תוסיפי  שבעה ימים. תאריך הלידה המשוער שלך יהיה -18 בינואר.

מחשבון הריון - חישוב

 

 1. כמה תינוקות נולדים ב התאריך הלידה המשוער בצורה מדוייקת?

על פי רוב המחקרים, רק אחד מכל 20 תינוקות נולדים למעשה בתאריך הלידה המשוער בצורה מדוייקת. בגלל העובדה שהריון רגיל בדרך כלל נמשך בין 38 ל 42 שבועות. רוב התינוקות נולדים שבועיים לפני או אחרי תאריך הלידה המשוער –דבר המשאיר את ההורים הנרגשים בחוסר וודאות מסויים עד ליום האחרון. כמובן שמחשבון הריון בהחלט יכול להיות מאוד שימושי.

 1. מדוע חישוב תאריך הלידה המשוער לא תמיד מדוייק?

מערכת חישוב תאריך הלידה המשוער עובדת היטב עבור נשים שיש להן מחזור חודשי סדיר. אבל אם המחזור שלך הוא לא סדיר, מערכת החישוב עלולה שלא להיות מדוייקת עבורך כלל. נניח שאת מקבלת את המחזור שלך בכל שש עד שבע שבועות ולא היה לך מחזור בשלושת החודשים האחרונים. בבדיקת תאריך הלידה המשוער גילית שאת בהריון. מתי תלדי? מאחר ותאריך לידה משוער המחושב בצורה מדוייקת הוא חשוב, כנראה שרופא הנשים שלך יצטרך לנסות ולמצוא את תאריך הלידה שלך ע"י חישוב שונה במקצת ממחשבון הריון. אבל גם אם אתה לא יכול להצביע בוודאות על התאריך בו נכנסת להריון או אם אינך בטוחה מתי היה הביוץ האחרון שלך, ישנם רמזים נוספים שיכולים לעזור לך לקבוע את תאריך הלידה המשוער  שלך.

 1. באיזו דרך נוספת ניתן לחשב את תאריך הלידה המשוער שלי?

ישנם כמה רמזים נוספים שיסייעו לרופא הנשים  שלך לקבוע את תאריך הלידה המשוער שלך ולוודא את השלב הנוכחי של ההריון שלך:

 • גודלו של הרחם שלך, אשר יקבע כאשר בדיקת ההריון הפנימי הראשונית שלך מתבצעת.
 • אולטרסאונד מוקדם, אשר יכול לקבוע באופן מדויק יותר את תאריך ההריון (עם זאת יש לציין כי לא כל הנשים עושות אולטרסאונד מוקדם – תלוי מאוד ברופא הנשים שלך. יש כאלו שעושים אותו באופן שיגרתי, ויש רופאי נשים אשר מבצעים אולטרסאונד מוקדם רק במקרים שיש לך מחזור לא סדיר, עבר של הפלות או סיבוכי הריון , או אם לא ניתן לקבוע את תאריך הלידה המשוער בהתבסס על מחשבון הריון או ובדיקה גופנית נוספת).
 • אבני דרך התפתחותיות של הריון: כגון דופק ראשון של העובר (בסביבות 9 שבועות עד 12 שבועות להריון) וכן כאשר תרגישי תנועות ראשונות של העובר (בסביבות 16 שבועות ל -22 שבועות), אבני דרך אלו, יכולים לרמז לגבי תאריך הלידה המשוער שלך בלי קשר למחשבון הריון.
 • אורך הרחם שלך, או החלק העליון של הרחם שלך. גובה זה נמדד על ידי רופא הנשים שלך בכל ביקור טרום לידתי; הרחם צריך להגיע לטבור שלך בסביבות שבוע ה- 20, מצב זה יסייע לדייק עם תאריך הלידה המשוער שלך ללא מחשבון הריון.

חישוב הריון

 1. האם תאריך הלידה המשוער שלי יכול להשתנות?

כן, תאריך הלידה המשוער בהחלט יכול לשנות. למרות שזה בהחלט לא סיבה לדאגה, רופא הנשים  עשוי לשנות את תאריך היעד שלך בגלל מספר סיבות וככל שההריון שלך יתקדם. הסיבות יכולות להיות: מחזור לא סדיר,  לא עשית אולטרסאונד ראשון, אם אולטרסאונד הראשון שלך היה בביוץ השני, אם גובה הרחם של לא בגבול הנורמאלי, או אם יש לך רמות לא נורמאליות של דם אוברי.

 1. האם עליי לראות רופא?

הבחנה וטיפולים טרום לידתיים טובים הם המרכיבים החשובים ביותר לתינוק בריא. אז אל תתמהמהי. ברגע שאתה חושבת שאולי את בהיריון או עשית בדיקת הריון ביתית והתוצאה הייתה חיובית, תקבעי תור אל רופא הנשים שלך בכדי להתחיל את הבדיקות הנדרשות בזמן.

 

 

 1. לאילו בדיקות אני צריכה לצפות בביקור הראשון שלי אצל רופא הנשים שלי?

את יכולה לצפות למספר שקיפויות ובדיקות בביקור הטרום לידתי הראשון שלך. כל זה כדי לבדוק את בריאותך ואת בריאות התינוק שלך ולאשר את תאריך הלידה המשוער. בדיקה זו כוללת בדיקת שתן, בדיקת גורם Rh )הוא מרכיב חלבוני המצוי בכדוריות הדם האדומות שלך) בדיקות דם ראשוניות. בדיקות אלו אולי יראו לך משעממות, אבל הם עוזרים להבטיח הריון תקין, לידה בריאה וכמובן תינוק בריא.

 

אנחנו בפייסבוק