שבועות הריון

שבוע 5 להריון

בשבוע ה-5 התינוק שלך בגודל של גלעין תפוחשבוע 5

העובר לא נראה כמו הרבה יותר מראשן עכשיו, אבל בחמישה שבועות,

הוא או היא כבר מתחילים לייצר גוף מרכזי (לב, קיבה, כבד, כליות) ומערכות (עיכול, מחזור הדם, עצבים) .

 

 

 

 

 

העובר שלך מדיד עכשיו-אף על פי שאת בשבוע החמישה, הוא זעיר .13 אינץ' – ומצפה לתינוק עוד צמיחה רבה. למעשה, בשבוע הבא, הוא או היא כמעט יכפילו את גודלם. תגדל, תינוק, תגדל!

חמישה שבועות הוא זמן נפוץ לאמהות לעתיד לגלות שהן בהריון (למרות שחלקן לא מגלות זאת לעוד כמה שבועות). זה בגלל שעד עכשיו את בטח הבנת שפספסת מחזור. בנוסף, רמת הורמון הריון מוגברת עשויה לתת לך כמה סימפטומים כי קשה להתעלם מהם, כמו כאבי שדיים, בחילה ועייפות. (אותם הורמונים הם אלה שבדיקת ההריון שלך בודקת על מנת לתת לך תוצאה חיובית.) אלה הם רק ההתחלה של שורה ארוכה של שינויים שהגוף שלך עומד לעבור. אין צורך לדאוג כי: רבות הן האמהות לעתיד שאומרות שהשליש הראשון היה החלק הקשה ביותר של ההריון, אז את בטח מקבלת את הדברים הגסים בתחילת הדרך. בינתיים, תהיי בטוחה שאת מטפלת בעצמך ונחה הרבה, אכלי נכון ובדקי כמה דרכים להתמודד עם ההשלכות(לאכול ארוחות קטנות, לעתים קרובות יותר זה טוב אחד לאחד). אולי אפילו לשאול את השותף שלך לעיסוי. אחרי הכל, ייתכן שאין לך בליטה גדולה, אבל בחמישה שבועות הריון, הגוף שלך פועל מהר בזעם לגידול תינוק, כך שמגיע לך קצת רוגע, נכון?

תסמיני הריון בשבוע ה-5

  • אותם ההורמונים שבדיקת ההריון שלך מחפשת צפויים להתחיל להראות את פרצופם המכוער, ולגרום לכמה תסמינים (לא כל כך כיפיים) של הריון מוקדם. הנפוץ ביותר? כאבי שדיים, בחילה ועייפות.
  • יתתכן שתבחיני גם שיש לך דחף להשתין בתדירות גבוהה בתחילת הריון בגלל הרחבת הכליות

אנחנו בפייסבוק